Producent
Komplety (0)
Wisiory (14)
Użytkowe (0)
Specjalne (0)
Sprzedane (1066)
Srebrne kolczyki z tanzanitem "Merelani"
ID: 141208

Dostępność: SPRZEDANE. Zapytaj o możliwość wykonania podobnego


"Merelani"

Srebrne kolczyki z tanzanitem.

Cenny tanzanit oprawiony w srebro. Tarcza wykonana ze srebra, fakturowana, oksydowana  miejscowo złocona. Całość została wykonana z zastosowaniem tradycyjnych metod złotniczych. Kolczyki są skatalogowane i sygnowana nazwiskiem autora. Przy sprzedaży dołączamy certyfikat potwierdzający autorstwo  podpisany przez Jana Pomianowskiego.

Długość z biglami ok. 5,2 cm.
Szerokość w najszerszym miejscu ok. 3,8 cm.
Średnica" srebrnej tarczy 3,8 cm
Waga 15 g

Tanzanit został odkyty u podnóża Kilimandżaro. Tam też jest pieczołowicie wyszukiwany pośród gnejsów grafitowych i z pewnymi trudnościami wydobywany. Wyłącznie tam. Czyni to z tanzanitu kamień występujący nieporównywalnie rzadziej niż diament. Wprawdzie szacunki dotyczące zasobów są różne, a nawet rozbieżne, lecz nie zmienia to faktu, że prawdopodobieństwo odkrycia kolejnego złoża tanzanitu wynosi 1:1 000 000. Wszak okoliczności geologiczne, które przyczyniły się do powstania tanzanitu, do częstych nie należą. Wszystko to oraz jego niezwykła uroda sprawiają, że tanzanit jest minerałem o bardzo wysokiej wartości.
Pojawienie się tanzanitu okrzyknięto największym odkryciem gemmologicznym XX wieku, a firma Tiffany z wielkim powodzeniem promowała ów klejnot od 1969 roku, kiedy to wprowadziła go do sprzedaży, z wyłącznością na kolejne 10 lat. Tanzanit zyskał światowy rozgłos i uznanie. Zakochały się w nim gwiazdy, które z upodobaniem noszą biżuterię z tanzanitem. Za pierwszą „ambasadorkę” tanzanitu, która w dużym stopniu przyczyniła się do jego kariery, uważa się aktorkę Elizabeth Taylor. Za jej sprawą tanzanitowi przypięto chlubne miano ulubionego kamienia gwiazd. Biżuterię z tanzanitem można dostrzec także u takich sław, jak Cate Blanchett, Penelope Cruz, Angelina Jolie czy Teri Hatcher.(apart)Autor Jan Pomianowski

REZERWACJA

Cena: 0,00 zł
Galeria
Ostatnio oglądane
Waluta